Берездівська громада
Славутський район, Хмельницька область

Корисна інформація

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

Відповідно до ч.1. ст.2 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір укладається на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально-економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.

Перелік питань, які повинні бути урегульовані колективним договором, відображені у ст.13 Кодексу законів про працю України та ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди»:

 • зміни в організації виробництва і праці;
 • забезпечення продуктивної зайнятості;
 • режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку;
 • нормування і оплата праці;
 • умови і охорона праці;
 • встановлення гарантій, компенсацій, пільг;
 • забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників;
 • гарантії діяльності профспілкової або інших представницьких організацій.

Відповідно до Закону України від 23.09.2010 року № 2559-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплат заробітної плати» (яким внесені зміни до ст.115 Кодексу законів про працю України) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто, заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу - з 1 по 7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, який має бути погоджено з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво.

Попередження самовільного захоплення земельної ділянки

 

Самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вчинення тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. За вчинення такого злочину встановлене кримінальне покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних або арешту на строк до шести місяців.

Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

У разі ж самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, кримінальне покарання встановлюється у вигляді штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а у разі, якщо таке будівництво здійснено на земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель – позбавлення волі на строк від одного до трьох років.

Крім того, власник або користувач земельної ділянки вправі звернутись до суду із позовом про стягнення із особи, яка неправомірно використовує земельну ділянку завданих цим збитків, а також, у разі, якщо суд визнає це обґрунтованим, і моральної шкоди.

Що необхідно зробити громадянину у разі, коли він виявив, що його земельна ділянка зайнята сторонньою особою

У разі, якщо Ви виявили, що Ваша земельна ділянка без Вашого дозволу використовується сторонньою особою, необхідно звернутись до Державної інспекції сільського господарства України. Інспектор вказаної інспекції має провести обстеження земельної ділянки, скласти акт обстеження земельної ділянки, визначити розмір шкоди, завданої її самовільним зайняттям та здійснити заходи із притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Крім того, Ви вправі звернутись до суду із позовом про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки.

При виявленні ознак злочину, передбаченого статтею 197-1 Кримінального кодексу України, необхідно звернутись до органів внутрішніх справ.

Контактний телефон оперативного штабу зі сприяння реагування на випадки захоплення земель аграріїв чи збіжжя Хмельницької ОДА: 76-54-49 та 067-270-82-99.

Про функціонування засобів зв’язку та офіційних сторінок в

соціальних мережах сервісних центрів МВС

 

Інформуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» утворено Головний сервісний центр МВС як міжрегіональний територіальний орган МВС (ГСЦ МВС). Крім цього, постановою Уряду утворено 26 територіальних органів з надання сервісних центрів МВС – регіональні сервісні центри МВС (РСЦ МВС), до складу яких входить 150 територіальних сервісних центрів МВС (ТСЦ МВС).

 

Головний сервісний центр МВС знаходиться за адресою: вул. Лук’янівська, 62, м. Київ, 04071 (контактний телефон для консультацій громадян (044) 290 19 88, Офіційний веб-сайт ГСЦ МВС hsc.gov.ua містить контакти всіх територіальних органів з надання сервісних послуг МВС).

 

На території Хмельницької області функціонує Регіональний сервісний центр МВС та п’ять територіальних сервісних центрів МВС.

 

Регіональний сервісний центр МВС в Хмельницькій області розташовано за адресою: 29008, м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна 11/1. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва – 45 хвилин: із 13.00 до 13.45; кінець робочого дня: у понеділок, вівторок, середу, четвер – о 18.00; у п’ятницю – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні: субота, неділя та святкові дні. Контактний телефон – (0382) 66-42-12.

 

Територіальний сервісний центр МВС № 6841 розташовано за адресою: 29008, м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна 11/1. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва – відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00; у суботу – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні – неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон – (0382) 55-68-54.

 

Територіальний сервісний центр МВС № 6842 розташовано за адресою: 32400, Хмельницька обл., м. Дунаївці, вул. Франца Лендерна, 41. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва – відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00; у суботу – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні – неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон – (03858) 3-12-85.

 

Територіальний сервісний центр МВС № 6843 розташовано за адресою: 32300, Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. Заводська 6а, (з 28.08.2017 сервісний центр буде надавати послуги громадянам за новою адресою: прос-кт Грушевського 1/2). Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва - відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00; у суботу – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні – неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон – (0382) 4-16-68.

 

Територіальний сервісний центр МВС № 8844 розташовано за адресою: 31100, Хмельницька область, м. Старокостянтинів, вул. Чайковського, 1а. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва – відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00; у суботу – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину, Вихідні дні – неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон – (03854) 4-15-35.

 

Територіальний сервісний центр МВС № 6845 розташовано за адресою: 30400, Хмельницька область м. Шепетівка, вул. Шишукова, 13. Початок робочого дня о 09.00; обідня перерва – відсутня. Кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00; у суботу – о 16.45; напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину. Вихідні дні – неділя, понеділок та святкові дні. Контактний телефон – (03840) 5-51-13.

 

Основними послугами, що надаються ТСЦ МВС, є:

 •  видача та обмін національного та міжнародного посвідчень водія;
 •  реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку транспортних засобів;
 • видача та зберігання номерних знаків транспортних засобів;
 • оформлення дозволу на перевезення небезпечних вантажів;
 • виготовлення індивідуальних номерних знаків;
 • видача довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень; передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.

 

Також у регіоні функціонує мобільний сервісний центр МВС, який за запитами місцевих органів самоврядування здійснює виїзди до населених пунктів регіону, де відсутні стаціонарні сервісні центри МВС, та надає найбільш запитувані послуги. Інформацію щодо можливості замовлення виїзду мобільного сервісного центру МВС можна отримати за телефоном – (0382) 66-42-12.

 

Отримати необхідну та актуальну інформацію стосовно послуг сервісних центрів МВС громадяни можуть на сайтах Головного (http://hsc.gov.ua/) та Регіонального в Хмельницькій області (http://khrn.hsc.gov.ua/) сервісних центрів МВС, а також на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook Головного (https://www.facebook.com/hsc.gov.ua/) та Регіонального в Хмельницькій області (https://www.facebook.com/rsc.mvs.hm/) сервісних центрів МВС.