Дводенний візит польських експертів до Берездівської громади

Дата: 07.07.2017 12:57
Кількість переглядів: 2015

У рамках реалізації заходів проекту “Сучасні управлінські компетенції у об’єднаних громадах” 5-6 липня 2017 року відбувся дводенний візит польських експертів до Берездівської громади.

У перший день візиту відбувся тренінг, де обговорювалися такі питання:

1. Комплексний погляд на управління громадою у контексті нових завдань об’єднаної громади і джерел їх фінансування.

2. Нові послуги у контексті пріоритетів, визначених у стратегії розвитку;

3. Суспільні послуги - напрямки, бюджет, управління.

4. Освітні послуги у громаді - процес оптимізації мережі освітніх закладів, вимоги до директорів шкіл і вчителів.

5. Потенційні моделі функціонування освіти (алгоритм економічної ефективності і суспільної вигоди).

6. Забезпечення медичних і соціальних послуг для мешканців громади (пристосування структури закладів) - презентація польського досвіду у цій сфері.

7. Використання туристичного потенціалу для всебічного розвитку громади.

8. Формування бюджету у контексті нової фінансової політики (джерела доходів, видатки, доступні допоміжні ресурси).

9. Вимоги щодо прозорості бюджетного процесу, інформування мешканців про доходи і видатки, подача громадських ініціатив, виконання бюджету.

10. Комунальне господарство у громаді - можливі варіанти функціонування.

11. Комунальні заклади громади - переваги і загрози.

12. Делегування надання комунальних послуг зовнішнім суб'єктам (outsourcing) - принципи делегування, підписання договорів, вимоги щодо належного виконання завдань, громадський контроль.

13. Енергетична ефективність у громаді - процес термомодернізації, зниження витрат на опалення бюджетних приміщень, використання відновлюваної енергії.

14. Як перейти від моделі галузевого управління сферами до моделі процесного надання послуг. Розробка бажаної моделі – польський досвід.

На другий день тренінгу польські експерти провели навчання на теми:

1. Оптимізація мережі шкіл на практиці – застосування алгоритму економічної ефективності і громадської користі (визначення параметрів і показників, аналіз результатів).

2. Соціальна і фінансова модель функціонування закладів охорони здоров'я (у т. ч. - залучення лікарів, забезпечення конкурентоспроможних умов роботи, фінансування додаткових медичних і соціальних послуг).

3. Партиципаційний вимір розробки місцевого бюджету (можливі інструменти: місцева ініціатива, елементи громадського бюджету, пропозиції мешканців до бюджету).

4. Моделі забезпечення надання комунальних послуг – власними руками чи делегуючи (алгоритм застосування outsourcingu, параметризація витрат і аналіз наявного устаткування).

5. Інструменти енергетичної ефективності – опалення бюджетних установ, вуличне освітлення, застосування відновлюваних джерел енергії (моделі фінансування: дольова участь, зовнішні проекти, застосування моделі ESCO).

6. Управління сферою туризму (напр. створення місцевого агентства з розвитку туризму, управління на основі власних ресурсів, модель співробітництва з місцевими фірмами і громадськими організаціями). Розробка туристичної марки і детальних пропозицій.

Виконавчий комітет Берездівської сільської  ради вдячний польським експертам за співпрацю, а саме Павелу Прокопу  голові Правління Фундації Менеджерських Ініціатив, раднику мера Любліна з питань міжнародної співпраці та суспільної партиципації, Мірославу Жидеку — війту ґміни Конопніца Люблінського воєводства та Богдану Юрчуку — консультанту Фундації Менеджерських Ініціатив, перекладачу.